بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو ( سئو )

 بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو ( سئو )

آیا به دنبال بهبود سئو تصاویر در وب سایت خود هستید؟ با بهینه سازی درست ، جستجوی تصویر می تواند بازدید کنندگان جدید زیادی را به وب سایت شما بیاورد.

برای بهره مندی از سئو تصویر ، باید به موتورهای جستجوگر کمک کنید تا تصاویر خود را پیدا کرده و آنها را برای کلمات کلیدی مناسب فهرست بندی کنند.

در راهنمای سئو وب سایت به صورت کلی سئو وب سایت را در در 15 مرحله عملی توضیح داده ایم.

در این مقاله، به صورت اختصاصی به شما توضیح خواهیم داد که چگونه با بهترین روش ها ، تصاویر را بهینه کنید.

بهینه سازی تصاویر برای سئو و سرعت

سرعت نقش مهمی در سئو و تجربه کاربر دارد. موتورهای جستجو به طور مداوم وب سایت های با سرعت بالاتر را رتبه بندی می کنند. این مسئله در مورد جستجوی تصویر نیز صادق است.

تصاویر باعث افزایش زمان بارگذاری صفحه شما می شوند. آنها زمان بارگیری بیشتری نسبت به متن دارند ، به این معنی که اگر چندین فایل تصویر بزرگ برای بارگیری وجود داشته باشد ، صفحه شما کندتر می شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که تصاویر در سایت شما برای وب بهینه شده اند.

این می تواند کمی مشکل باشد که به آن عادت کنید زیرا بسیاری از مبتدیان متخصص گرافیک و ویرایش تصویر نیستند.

ما یک راهنمای مفید در مورد چگونگی بهینه سازی تصاویر قبل از بارگذاری آنها در وب سایت شما داریم.

بهترین راه برای بهینه سازی تصاویر ، ویرایش آنها در رایانه شما با استفاده از یک نرم افزار ویرایش عکس مانند Adobe Photoshop است. این به شما امکان می دهد برای ایجاد یک اندازه کوچک ، فرمت فایل مناسب را انتخاب کنید.

همچنین می توانید از افزونه فشرده سازی تصویر برای وردپرس استفاده کنید.

این افزونه های بهینه ساز تصویر به شما امکان می دهند هنگام بارگذاری یک تصویر در وردپرس،به طور خودکار اندازه پرونده را کاهش دهید.

Alt  چیست؟

متن جایگزین در یا متن یک ویژگی اضافه شده به تگ img در HTML است که برای نمایش تصاویر بر روی یک صفحه وب است. این ویژگی اجازه می دهد تا صاحبان وب سایت تصویر را با متن ساده توصیف کنند.

هدف اصلی متن جایگزین ، بهبود دسترسی با فعال کردن برنامه های خواننده صفحه برای خواندن متن alt برای کاربران دارای اختلال بینایی است.متن Alt همچنین برای سئو تصویر بسیار مهم است. این ویژگی به موتورهای جستجو در درک زمینه از تصویر کمک می کند.

موتورهای جستجوگر مدرن می توانند با استفاده از هوش مصنوعی ،محتوای یک تصویر را تشخیص دهند. با این حال ، آنها هنوز هم برای توصیف تصویر به کلمات خود صاحبان وب سایت تکیه می کنند.

متن Alt همچنین در جستجوی تصویر گوگل ، تصاویر را همراهی می کند ، که به کاربران کمک می کند تا تصویر را درک کرده و شانس شما برای بازدید بیشتر بهبود بخشد.

معمولاً متن alt در وب سایت شما قابل مشاهده نیست. اما اگر تصویری خراب شده یا یافت نشد ، کاربران شما می توانند متن جایگزین را با یک نماد تصویر شکسته در کنار آن مشاهده کنند.

تفاوت بین alt و عنوان تصویر

متن Alt برای دستیابی و سئو تصویر استفاده می شود ، در حالی که قسمت عنوان توسط وردپرس به صورت داخلی برای جستجوی رسانه استفاده می شود.

وردپرس برچسب alt را در کد واقعی و برای نمایش تصویر وارد می کند. برچسب عنوان در پایگاه داده برای یافتن و نمایش تصاویر ذخیره می شود.

در گذشته وردپرس برچسب عنوان را نیز در کد HTML وارد می کرد اما به دلیل این که دسترسی به آن ساده نبود، آن را تغییر دادند.

تفاوت بین alt و توضیح تصویر

از متن alt برای توصیف تصویر برای موتورهای جستجوگر و برنامه های صفحه خوان استفاده می شود. درحالی که ، عنوان (caption) برای توصیف تصویر برای همه کاربران استفاده می شود.

متن Alt در وب سایت شما قابل مشاهده نیست در حالی که زیرنویس در زیر تصاویر شما قابل مشاهده است.
همچنین متن alt برای سئو  بهتر در وب سایت شما بسیار مهم است.

در حالی که توضیح تصویر به صورت اختیاری و فقط در صورت نیاز به ارائه اطلاعات اضافی در مورد تصویر به بازدید کنندگان وب سایت قابل استفاده است.

چه موقع از توضیح برای تصاویر در وردپرس استفاده کنیم؟

توضیح به شما امکان می دهند جزئیات بیشتری را برای یک تصویر به کلیه کاربران خود ارائه دهید. آنها برای همه کاربران از جمله موتورهای جستجو و خواننده های صفحه روی صفحه قابل مشاهده هستند.

همانطور که ممکن است متوجه شده باشید اکثر وب سایت ها معمولاً از شرح تصاویر در پست ها یا صفحات وبلاگ خود استفاده نمی کنند. به این دلیل است که شرح تصاویر اغلب برای توضیح یک تصویر لازم نیست.

توضیحات در موارد زیر مناسب تر هستند : عکس های خانوادگی یا رویدادعکس هایی که نیاز به توضیحات اضافی برای توصیف داستان پیش زمینه دارند گالری تصاویر محصولدر بیشتر موارد ، می توانید تصویر را در خود محتوای مقاله توضیح دهید.

صفحات پیوست را در وردپرس غیرفعال کنید

وردپرس برای تمام تصویری که در پست ها و صفحات خود بارگذاری می کنید ، صفحه ایجاد می کند. به آن صفحه پیوست گفته می شود.در این صفحه فقط یک نسخه بزرگتر از تصویر واقعی است و هیچ چیز دیگری را نشان نمی دهد.

این می تواند تأثیر منفی سئو در رتبه بندی جستجوی شما داشته باشد.به همین دلیل به کاربران توصیه می کنیم صفحات پیوست را در وب سایت شما غیرفعال کنند.

آسانترین راه برای انجام این کار با نصب و فعال سازی افزونه Yoast SEO است. پس از فعال سازی ، به طور خودکار URL های پیوست را خاموش می کند.

همچنین می توانید با مراجعه به پیشخوان سایت وردپرسی خود در قسمت ((سئو)) از بخش ((ظاهر جستجو)) تب ((عناصر چند رسانه ای)) را انتخاب و مطمئن شوید گزینه ((تغییر آدرس URL های پیوست به خود پیوست؟ )) روشن است.

نکات دیگر برای بهبود سئو تصاویر

افزودن برچسب alt تنها کاری نیست که می توانید برای بهبود سئو تصویر انجام دهید. در زیر چند نکته اضافی وجود دارد که هنگام اضافه کردن تصاویر به پست های وبلاگ خود باید در خاطر داشته باشید.

1. متن Alt توصیفی بنویسید

بسیاری از مبتدیان اغلب فقط از یک یا دو کلمه به عنوان متن alt برای تصویر استفاده می کنند. این باعث می شود تصویر خیلی عمومی و رتبه بندی سخت تر شود. به عنوان مثال ، به جای فقط ((بچه گربه ها))، ((بچه گربه ها با اردک لاستیکی زرد بازی می کنند)) را به کار ببرید.

2. از اسامی توصیفی برای تصاویر خود استفاده کنید

به جای ذخیره کردن تصاویر به عنوان DSC00434.jpeg ، باید آنها را به درستی نامگذاری کنید. برای یافتن آن تصویر خاص،به کلمات کلیدی که کاربران در جستجو تایپ می کنند فکر کنید.در نام فایل های تصویری خود خاص تر و توصیف تر باشید. به عنوان مثال ، قرمز-چوبی-house.jpeg بهتر از house.jpeg است.

3. تصاویر مرتبط با موضوع متن انتخاب کنید

موتورهای جستجو هر روز باهوش تر می شوند. آنها می توانند تصاویر را به خوبی تشخیص دهند و دسته بندی کنند.تصاویر شما باید به موضوع کلی پست یا صفحه مرتبط باشند. همچنین قرار دادن تصویر در نزدیکی مرتبط ترین متن در مقاله شما بسیار مفید است.

4- بهترین روشهای SEO را دنبال کنید

همچنین لازم است دستورالعمل های کلی سئو را برای وب سایت خود دنبال کنید. این باعث بهبود رتبه بندی جستجوی کلی شما از جمله جستجوی تصویر می شود.

5- از عکسها و تصاویر منحصر به فرد استفاده کنید

بسیاری از وب سایت های رایگان عکاسی وجود دارند که می توانید از تصاویر آنها برای پست های وبلاگ خود استفاده کنید. با این حال، مشکل این عکس ها این است که آنها توسط هزاران وب سایت استفاده می شوند.

سعی کنید از تصاویر با کیفیت و منحصر به فرد برای وبلاگ خود استفاده کنید.

می دانیم که بیشتر وبلاگ نویسان عکاس یا طراح گرافیک نیستند.

خوشبختانه ، ابزارهای آنلاین بسیار خوبی وجود دارد که می توانید برای ایجاد گرافیک برای وب سایت های خود استفاده کنید. امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری سئو تصویر برای وب سایت خود کمک کند.

 

منبع: www.wpbeginner.com

 

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *