8 ترند طراحی وب سال 2020

 8 ترند طراحی وب سال 2020

ترند های طراحی وب دائما شاهد تغییر و تحول اند. در سال 2020، تکنیک های قابل اجرای بسیاری وجود دارد و شاهد این هستیم که طراحان با افراط و بزرگ نمایی در طرح ها بازی می کنند، سبک های قبلی را دوباره اختراع کرده و مدام تکنیک های جدید را امتحان می کنند.

در عین حال، یک سری سبک های محبوب هستند که هیچ وقت جایگاه خود در لیست طراحی های پرکاربرد را از دست نمی دهند، مثل طراحی وب به سبک مینیمالیسم یا بکار بردن تصاویر تخت رنگی، که مدتی است ترند شده است.

در این مقاله بهترین ترند های طراحی وب سال 2020 را برایتان آورده ایم.

1.سبک طراحی تاریک

سبک طراحی وب تاریک
سبک طراحی وب تاریک
سبک طراحی وب تاریک

طراحی وب به سبک تاریک نه تنها باعث می شود، وب سایت فوق العاده مدرن به نظر برسد، بلکه دیدن عناصر مختلف وب سایت را نیز آسان تر می کند، زیرا زمینه تیره باعث می شود رنگ ها و عناصر طراحی پر رنگ تر دیده شده شوند.

قالب های تاریک برای نمایشگرهای OLED بهتر اند، زیرا باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و افزایش طول عمر صفحه نمایش می شوند، اما همزمان وجود این مزیت چیزی از زیبایی ظاهری وب سایت کم نمی کند.

زیبایی شناسی سبک طراحی تاریک، کاملاً با سایر ترندهای رایج طراحی سال 2020 که دارای طرح های کلی تیره و تاریک ترکیب شده با رنگ های نئونی و درخشان اند، متناسب است.

من معتقدم یکی از اصلی ترین ترندهای سال 2020 طراحی تاریک است، که عمدتاً بر طراحی UI متمرکز است و به کاربران گزینه ای را برای فعال کردن تم تاریک می دهد. پس زمینه های تیره باعث می شود تا عناصر طراحی بیشتر از هم متمایز شوند و کنتراست بالاتری را با رنگ های دیگر ایجاد کنند ، همچنین با کاهش فشار به چشم ، ارگونومی بصری را بهبود می بخشد.

-استودیوی DarkDesign

2.نقص هایی که به سایت هویت می بخشند

نقص هایی که به وب سایت هویت می دهند
نقص هایی که به وب سایت هویت می دهند

این ترند با اضافه کردن عناصر طراحی ناقص و دست ساز، احساس را به وب سایت ها تزریق می کند.

در واقع زمانی که چشم کاربران به دیدن وب سایت های بی نقص و در عین حال غیر شخصی، عادت کرده است، می توان با اضافه کردن طرح های دستی، به وب سایت قلب و روح بخشید.

این ترند با نمایش بی پروای بی نظمی ها و ایرادات طبیعی طراحی، از تضاد خود با طراحی های کامل و منظم استفاده کرده تا وب سایت را خاص و دارای سبکی متفاوت جلوه دهد.

آیکون های دستی منحصر به فرد و عناصر دیگر هویت برند شما را نشان داده و شما را از رقباتان متمایز می سازد.

در سال 2020 می بینیم که طراحان بیشتری با اضافه کردن نمادها و تصاویر دست ساز ، عناصر بی نظم و شلوغ را به طراحی های وب خود اضافه می کنند.

3.عناصر کاملا سه بعدی

طراحی وب سه بعدی
طراحی وب سه بعدی
طراحی وب سه بعدی

تصاویر 3D همیشه مورد پسند کاربران بوده است، حتی استفاده بیش از حد از این قابلیت که کل صفحه را در بر می گیرد. این مزیت فقط برای تصاویر نیست، بلکه بکار بردن طراحی سه بعدی در طراحی UX نیز باعث ترغیب کاربران به ماندن در وب سایت برای مدت طولانی تر می شود.

در سال 2020، انتظار می رود که طراحی های وب کاملا سه بعدی بیشتری را ببینیم، که مرز بین فضای دیجیتال و واقعیت را شکسته و کاربران را به داخل فضای وب سایت می کشند.

4.سایه ها ، لایه ها و عناصر شناور

سایه ها لایه ها و عناصر شناور در طراحی وب
سایه ها لایه ها و عناصر شناور در طراحی وب
سایه ها لایه ها و عناصر شناور در طراحی وب

در این ترند همه چیز در ارتباط با ایجاد عمق است. سایه های نرم و عناصر شناور باعث افزایش عمق و جذابیت می شوند و به صفحه وب شما ظاهر ((3D Lite)) می دهند. نه تنها در گرافیک بلکه می توانید از این جلوه در متن ها و عکس ها نیز استفاده کنید.

در این ترند طراحی وب، طراحان می توانند با سایه های نرم و لایه بندی عناصر روی یکدیگر به طرح های 2D عمق بدهند.

به کار بردن این جلوه ها باعث می شود عناصر طرح سبک به نظر برسد، طوری که انگار بر روی یکدیگر شناور هستند. درست برعکس طراحی تخت کلاسیک و غیرقابل نفوذ که در آن لایه ها مسطح به نظر می رسند.

سایه های نرم و عناصر شناور جلوه ای شبه 3D در وب سایت ایجاد کرده و و صفحات وب را لایه لایه و جذاب تر جلوه می دهند.
– الکس ایوانف

5.ترکیب عکاسی با گرافیک

ترکیب تصاویر با گرافیک
ترکیب تصاویر با گرافیک
ترکیب تصاویر با گرافیک

استفاده از عکسهای واقعی در کنار تصاویر یا گرافیک ها، چه در مورد عکس محصولات و چه عکس اشخاص، باعث منحصر به فرد شدن وب سایت و برند شما می شوند.

– هیروشی

همپوشانی تصاویر گرافیکی با عکس های واقعی ، تصاویری به یاد ماندنی را ایجاد می کند.

با بکار بردن این ترند می توانید جذابیتی خاص به وب سایت خود بیافزایید. استفاده از ترکیب گرافیک و عکس های واقعی راهی برای شخصی سازی تصاویر و اضافه کردن هویت بیشتر (یک ترند تکرار شونده در سال 2020) به وب سایت شما است.

برای استفاده بیشتر از انعطاف پذیری این ترند ، حتماً باید سبک تصاویر و گرافیک ها با شخصیت برند شما مطابقت داشته باشد. سبک این نوع تصاویر می تواند تعیین کند که کاربران چگونه آن ها را تفسیر کنند. برای مثال بکار بردن تصاویر کارتونی برای موضوعات جالب، یا تصاویر هندسی و تفصیلی برای موضوعات پیچیده مناسب تر است.

6.قالب های جامد با فضای سفید

قاب های جامد و فضا های سفید در طراحی وب
قاب های جامد و فضاهای سفید در طراحی وب
قاب های جامد و فضاهای سفید در طراحی وب

اخیرا ، طراحان به سمت ساختارهای جامد یا solid گرایش پیدا کرده اند و با تکنیک های مختلف بازی می کنند تا فضای سفید بیشتری (همراه با فضای منحصر برای هر رنگ) به کار ببرند تا به طراحی خود ساختار داده و یک قالب مرتب و پایدار ایجاد کنند.

در سال 2020 ، قاب هایی با فضاهای سفید وسیع می بینیم که به طراحی وب یک ساختار مستحکم می دهد.

همچنین قاب بندی با اختصاص فضا به هر عنصر موجود در صفحه ، در یک فضای گسترده زمینه ای برای درخشش عناصر وب سایت ایجاد می کند.

فریم های منظم و مرتب شده در فضای وب سایت ها باعث ایجاد یک نظم رضایت بخش می شوند و به اولویت بندی و جدا کردن بخش های مختلف یک صفحه کمک می کنند.

7.طرح های نورانی و درخشان

طرح های نورانی و درخشان در طراحی وب سایت
طرح های نورانی و درخشان در طراحی وب سایت
طرح های نورانی و درخشان در طراحی وب سایت
طرح های نورانی و درخشان در طراحی وب سایت

همانطور که قبلا در بخش سبک طراحی وب تاریک طراحی وب اشاره کردیم ترند سال 2020 طراحی با استفاده از ترکیب رنگ های نئونی درخشان ورنگ های تیره و ترکیب رنگ های بسیار اشباع با سایه های تیره تر و تاریک است، که ظاهر وب سایت را جسورانه تر جلوه می دهند.

8.منوی ناوبری فوق مینیمال

منو های فوق مینیمال در طراحی وب
منو های فوق مینیمال در طراحی وب
منو های فوق مینیمال در طراحی وب
منو های فوق مینیمال در طراحی وب

هرچه بیشتر پیش می رویم محتوای وب سایت ها به استفاده بیشتر از تصاویر و ویدیو ها و استفاده کمتر از متن ها و توضیحات طولانی متمایل می شوند تا کار را برای کاربران ساده تر کنند. در طراحی وب نیز ، برای ساده تر کردن ناوبری، امسال منو های ناوبری ساده تر ترند شده اند.

– آنانیا روی

با ظهور گجت های پوشیدنی مانند ساعت های هوشمند ، به طور کلی فضای طراحی کوچکتر شده است و عنصری که بیشتر از همه تحت تأثیر قرار گرفته منوی ناوبری است ، زیرا بخش مهمی از وب سایت است که اجزای مختلف آن را کنار هم قرار می دهد. در طی چند سال اخیر، منو های ناوبری ساده تر و ساده تر شده است تا در دستگاه های کوچک تر نیز قابلیت خود را حفظ کند.

استفاده از منوی ناوبری فوق مینیمالیستی بسیاری از مشکلات دسترسی به صفحات مخلتف وب سایت را از را رفع می کند.

به علاوه هرچه کاربر ساده تر بتواند به صفحات هدف خود را در یک وب سایت برسد، زمان بیشتری را در آن سپری می کند. در مقابل اگر طراحی منوی ناوبری سایت پیچیده باشد و کاربران احساس کنند که نمی توانند صفخات مورد نظر خود را پیدا کنند، به سرعت وب سایت را ترک می کنند.

همچنین در این سبک طراحی وب، تصاویر اهمیت بیشتری پیدا می کنند. عکس ها و فیلم ها در مقیاس بزرگ و توضیحات کمتر شانس شما برای تحت تأثیر قرار دادن کاربران بیشتر می کنند.

جمع بندی

طراحی تاریک، استفاده از رنگ های تیره در ترکیب با تصاویر و رنگ هایی که توجه کاربر را جلب می کنند، جلوه های سه بعدی و طراحی مدرن که بر دارا بودن هویت منحصر به فرد برای هر وب سایت تأکید دارد، همچنین بکار بردن منوی ناوبری مینیمالیستی، همه شاخص های بارز ترند های طراحی وب سال 2020 می باشند.

منبع : 99designs.com

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *