Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php72/sess_706db88d556b8256122b169bf316cb12, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/lindoserver/blog.lindoserver.com/wp-content/plugins/unyson/framework/includes/hooks.php on line 259

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /var/cpanel/php/sessions/ea-php72) in /home/lindoserver/blog.lindoserver.com/wp-content/plugins/unyson/framework/includes/hooks.php on line 259
سئو وردپرس (راهنمای گام به گام برای مبتدیان) | مجله آموزشی تکنولوژی لیندوسرور

سئو وردپرس (راهنمای گام به گام برای مبتدیان)

 سئو وردپرس (راهنمای گام به گام برای مبتدیان)

سئو یک وب سایت وردپرسی برای دستیابی به ترافیک بیشتر بسیار مهم است. متأسفانه بیشتر راهنماهای سئو وردپرس برای شروع کار کاربران جدید بسیار فنی اند. اگر نسبت به افزایش ترافیک وب سایت خود مصمم هستید، باید بهترین راهکارهای سئو وردپرس را بکار بگیرید.

در راهنمای سئو وب سایت به صورت کلی سئو وب سایت را در در 15 مرحله عملی توضیح داده ایم.

اما در این راهنما ، به طور اختصاصی نکات برتر سئو وردپرس را با شما به اشتراک می گذاریم تا به شما کمک کنیم ، سئو وب سایت وردپرسی خود را بهبود داده و ترافیک ارگانیک تری داشته باشید.

شاید شنیده باشید که کارشناسان معتقدند ؛ وردپرس برای موتور های جستوجو بهینه سازی شده است. در واقع این فقط یکی از دلایل متعددی است که بسیاری از افراد وردپرس را برای ایجاد وبلاگ یا وب سایت انتخاب می کنند. در مقاله ای جداگانه 10 دلیل اصلی برای ایجاد وب سایت با وردپرس را آورده ایم.

در حالی که وردپرس اطمینان می دهد کدی که ایجاد کرده است از بهترین شیوه سئو پیروی می کند ، در صورتی که می خواهید حداکثر تلاش خود را برای سئو وب سایت خود انجام دهید ، ما در این مقاله چند اقدام عملی برایتان آورده ایم.
ایده سئو وردپرس می تواند برای مبتدیان نگران کننده باشد ، اما نگران نباشید، نیاز به انجام تکنیک های تخصصی نیست ، یادگیری و اجرای چند نکته اساسی سئو می تواند باعث افزایش چشمگیر ترافیک وب سایت شما شود.

سئو چیست؟

SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization ، به معنای بهینه سازی برای موتور های جستجو است.

در واقع سئو یک استراتژی است که در وب سایت ها به کار می رود تا با کسب رتبه بالاتر در موتورهای جستجو ، ترافیک بیشتری کسب کنند. بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو به معنای فریب Google یا بازی با سیستم نیست.

در واقع ایجاد وب سایتی است که از کد و قالب بهینه شده استفاده کرده است و به موتورهای جستجو کمک می کند ، دسترسی به آن وب سایت را آسان کنند.

وقتی کاربران در اینترنت جستجو می کنند ، محتوای بهینه شده برای موتور های جستجو در نتایج بالاتر ظاهر می شوند ، در نتیجه وب سایت های سئو شده ترافیک بیشتری را جذب می کنند.

چرا SEO مهم است؟

موتورهای جستجو اغلب بزرگترین منبع ترافیک برای اکثر وب سایت ها هستند. Google و سایر موتورهای جستجو از الگوریتم های پیشرفته ای برای درک و رتبه بندی مناسب صفحات در نتایج جستجو استفاده می کنند.

با این حال ، این الگوریتم ها کامل نیستند ، آنها هنوز هم برای درک محتوای وب سایت شما به کمک شما نیاز دارند.

اگر محتوای شما بهینه نشده باشد ، موتورهای جستجو نمی دانند چگونه آن را رتبه بندی کنند و وقتی کاربران مطالبی را جستجو می کنند ، وب سایت شما در نتایج جستجو ظاهر نمی شود ، درنتیجه تمام این ترافیک را از دست می دهید.

برای صاحبان مشاغل بسیار مهم است که سایت خود را در رتبه های بالای جستجو قرار دهند ، تا بتوانند ترافیک جستجوی خود را به حداکثر برسانند.

مبانی سئو وردپرس

سئو می تواند تخصصی شود، اما همیشه این طور نیست. صرف یادگیری چند نکته اساسی سئو برای بهینه سازی وب سایت خود می توانید ترافیک آن را به طور چشمگیری افزایش دهید.

برای استفاده از تکنیک های زیر نیازی به نبوغ فناوری ندارید. اگر کار کردن با وردپرس را بلدید میتوانید آن ها را بر روی وب سایت خود اجرا کنید. اگر نه کافیست از راهنمای صفر تا صد وردپرس ما برای آشنایی، نصب و کار با وردپرس استفاده کنید.

تنظیمات ((نمایش به موتور های جستجو)) سایت خود را بررسی کنید

وردپرس یک گزینه داخلی برای مخفی کردن وب سایت از موتورهای جستجو دارد. هدف از این گزینه این است که قبل از آماده شدن وب سایت برای عمومی شدن ، به شما فرصت دهد تا روی آن کار کنید.

با این حال ، گاهی اوقات این گزینه می تواند به طور تصادفی انتخاب شده باشد و وب سایت شما را از دسترس موتورهای جستجو خارج کند.

برای بررسی این موضوع به سادگی به قسمت پیشخوان سایت وردپرسی خود وارد شوید و از قسمت تنظیمات صفحه خواندن را باز کرده و اطمینان حاصل کنید که گزینه ((از موتورهای جستجو درخواست کن تا محتوای سایت را بررسی نکنند)) غیر فعال باشد. فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات ، روی دکمه ((ذخیره تغییرات)) کلیک کنید.

استفاده از ساختار آدرس سایت مناسب

URL های بهینه برای سئو شامل کلماتی هستند که به طور واضح مطالب صفحه را توضیح می دهند ، و خواندن آنها توسط انسان و موتورهای جستجو آسان است. توجه کنید که این URL ها قابل خواندن هستند و یک کاربر می تواند فقط با دیدن متن URL آنچه را که در صفحه مشاهده خواهد کرد ، حدس بزند.

برای بررسی ساختار آدرس سایت به قسمت پیشخوان سایت وردپرسی خود وارد شوید و از قسمت تنظیمات وارد صفحه عمومی شده و ((نشانی سایت (URL) )) و ((نشانی وردپرس (URL) )) را تنظیم کنید.

توجه: اگر وب سایت شما بیش از 6 ماه در حال فعالیت است ، لطفا ساختار پیوند خود را تغییر ندهید مگر اینکه از گزینه اعداد استفاده کنید. اگر از روز و نام یا ماه و نام استفاده می کنید ، به استفاده از آن ادامه دهید.

با تغییر ساختار پیوند یک وب سایت ، تمام اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی خود را از دست خواهید داد و اینکار ممکن است رتبه سئو شما را به خطر بیاندازد.

در مقابل اگر تازه در وب سایت خود شروع به کار کرده اید ، باید انتخاب کنید که آیا می خواهید از (http://www.example.com) یا (http://example.com) در آدرس اینترنتی سایت خود استفاده کنید. موتورهای جستجو این ها را دو وب سایت متفاوت می دانند ، بنابراین این بدان معنی است که شما باید یکی را انتخاب کنید.

بهترین افزونه سئو وردپرس

یکی از بهترین امکانات وردپرس این است که برای همه چیز افزونه ای وجود دارد ، و سئو نیز از این قاعده مستثنی نیست. هزاران افزونه سئو وردپرس وجود دارد که انتخاب بهترین افزونه را برای مبتدیان دشوار می کند.

به جای نصب افزونه های جداگانه برای کارهای جداگانه سئو ، ما به شما کمک میکنیم بهترین افزونه را نصب کنید که تمام کارها را همزمان انجام می دهد.

وقتی صحبت از انتخاب بهترین افزونه سئو وردپرس می شود ، شما به احتمال زیاد گزینه های خود را تا دو گزینه محبوب کاهش خواهید داد: Yoast SEO یا All in One SEO Pack.

اما اگر می خواهید به صورت جزئی تر و برای هر بخش افزونه های سئو مخصوص خود را نصب کنید مطالعه مقاله 7 افزونه اصلی سئو وردپرس را به شما پیشنهاد میکنیم.

اضافه کردن نقشه سایت XML

نقشه سایت XML یک پرونده با فرمت خاص است که لیست هر صفحه در وب سایت شما را نشان می دهد. این باعث می شود موتورهای جستجو بتوانند همه مطالب شما را پیدا کنند.

در حالی که اضافه کردن نقشه سایت XML باعث افزایش رتبه جستجوی سایت شما نمی شود ، به موتورهای جستجو کمک می کند تا صفحات را سریع پیدا و شروع به رتبه بندی کنند.

اگر از افزونه Yoast SEO استفاده می کنید ، این افزونه به طور خودکار نقشه سایت XML را برای شما ایجاد می کند. برای یافتن نقشه سایت خود ، فقط به این URL بروید (فراموش نکنید که example.com را با نام دامنه خود جایگزین کنید) : http://example.com/sitemap_index.xml

سایت خود را به کنسول جستجوی Google اضافه کنید

کنسول جستجوی Google ، که به عنوان Webmaster Tools نیز شناخته می شود ، مجموعه ای از ابزارهایی است که توسط Google ارائه شده است تا صاحبان وب سایت ها نحوه ارائه محتوای شان توسط موتور جستجو را بررسی کنند.

کنسول جستجوی Google این گزارش ها و داده ها را برای کمک به شما در درک چگونگی نمایش صفحات تان در نتایج جستجو فراهم می کند.

همچنین می توانید اصطلاحاتی که کاربران برای رسیدن به وب سایت شما جستجو کردند ، نحوه ظاهر شدن هر صفحه در نتایج جستجو و اینکه چند بار روی هر صفحه کلیک شده است را مشاهده کنید.

تمام این اطلاعات به شما کمک می کند تا درک کنید چه چیزی در سایت شما جواب می دهد و چه چیزی نه. کنسول جستجوی Google همچنین هنگام بروز مشکل در وب سایت شما به شما هشدار می دهد ، مانند زمانی که خزندگان موتور های جستجو قادر به دسترسی به آن نیستند.

پس از افزودن وب سایت خود به کنسول جستجوی Google ، از منوی سمت چپ روی sitemaps کلیک کرده و URL نقشه سایت خود را اضافه کنید. برای ذخیره تغییرات خود ، روی دکمه ارسال کلیک کنید.

کنسول جستجوی Google اکنون نقشه سایت شما را بررسی کرده و از آن برای بهبود عملکرد خزنده ها در وب سایت شما استفاده می کند. هنگامی که نقشه سایت خود را با موفقیت اضافه کردید ، بعد از گذشت چند ساعت ، می توانید برخی از آمارهای مربوط به نقشه سایت خود را مشاهده کنید.

به عنوان مثال تعداد پیوندهایی را که در نقشه سایت شما پیدا کرده است ، تعدادی از آنها که ایندکس شده اند و نسبت تصاویر و صفحات وب و غیره را نشان می دهد. توصیه می کنیم کنسول جستجوی خود را حداقل به صورت ماهانه بررسی کنید و پیشرفت سئوی وب سایت خود را ببینید.

بهینه سازی نوشته ها برای سئو

اغلب مبتدیان به اشتباه فکر می کنند که نصب و فعال سازی یک افزونه سئو تنها چیزی است که برای سئو وردپرس لازم است. سئو فرایندی ادامه دار است ، اگر می خواهید حداکثر نتیجه را ببینید باید از آن استفاده کنید.

همه افزونه های برتر جستجوگرها به شما امکان می دهند یک عنوان ، توضیحات و کلمه کلیدی تمرکز را به هر نوشته و صفحه اضافه کنید. همچنین پیش نمایشی از آنچه کاربران Google هنگام جستوجو از وب سایت شما مشاهده می کنند را به شما نشان می دهد.

توصیه می کنیم برای به دست آوردن حداکثر کلیک ، عنوان و توضیحات خود را بهینه کنید. هنگام نوشتن نوشته سایت خود ، به سادگی به قسمت سئوی جستجو رفته و از آن استفاده کنید.

یافتن کلمات کلیدی

بسیاری از مبتدیان با حدس و گمان سعی می کنند بفهمند افراد به دنبال چه چیزی هستند و چه چیزی را باید به وبلاگ ها و وب سایت خود اضافه کنند.

این مثل شلیک پیکان در تاریکی است ، وقتی می توانید از داده های واقعی استفاده کنید تا دریابید افراد به دنبال چه چیزی هستند.

استفاده از کلمات کلیدی روشی است که توسط تولیدگنندگان محتوا و کارشناسان سئو استفاده می شود و به شما کمک می کند تا بدانید کاربران چه کلماتی را در موتورهای جستجو وارد می کنند تا به محتوا ، محصولات و خدمات شما دست یابند. سپس می توانید از آن کلمات و عبارات در وب سایت خود استفاده کنید تا ترافیک جستجوی بیشتری کسب کنید.

هزاران ابزار یافتن کلمات کلیدی (هم رایگان و هم با هزینه) وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

بهترین تمرین ها برای سئو ورد پرس

اگر شما اصول را رعایت می کنید و از بهترین افزونه های ورد پرس استفاده می کنید ، تا اینجا از بیشتر سایت ها جلو هستید. با این حال اگر به دنبال نتایج بهتر هستید ، می توانید این تمرین ها را نیز انجام دهید.

استفاده درست از دسته ها و برچسب ها

وردپرس به شما امکان می دهد تا پست های وبلاگ خود را بر اساس دسته ها و برچسب ها طبقه بندی کنید. این کار باعث می شود تا بتوانید محتوای خود را بر اساس موضوعات مدیریت کنید و همچنین کاربران راحت تر بتوانند محتوای مورد نظر خود را پیدا کنند. دسته ها و برچسب ها همچنین به موتورهای جستجو کمک می کنند ساختار وب سایت شما را درک کنند.

غالباً مبتدیان در مورد چگونگی استفاده بهتر از دسته ها و برچسب ها اشتباه می کنند. دسته بندی ها برای گروه بندی گسترده نوشته های شما در نظر گرفته شده است. اگر وبلاگ شما یک کتاب باشد ، آنگاه دسته ها فهرست محتوا خواهند بود.

به عنوان مثال ، در یک وبلاگ شخصی ، می توانید دسته هایی مانند موسیقی ، غذا ، مسافرت و غیره را داشته باشید. دسته بندی ها سلسله مراتبی هستند ، بنابراین می توانید به هر دسته زیر مجموعه نیز اضافه کنید.

از طرف دیگر ، برچسب ها کلمات کلیدی خاصی هستند که محتوای یک پست را توصیف می کنند.

به عنوان مثال ، یک پست وبلاگ ثبت شده در زیر دسته بندی مواد غذایی می تواند برچسب هایی مانند سالاد ، صبحانه ، پنکیک و غیره داشته باشد. با استفاده صحیح از دسته ها و برچسب ها ، چرخیدن در وب سایت را برای کاربرانتان آسان می کنید. از آنجا که این کار برای کاربران آسان است ، برای موتورهای جستجو نیز مرور وب سایت شما آسان می شود.

استفاده مداوم از پیوند داخلی

موتورهای جستجو به هر صفحه در وب سایت شما امتیاز می دهند. دستور این نمره مخفی نگه داشته می شود تا افراد نتوانند از آن سواستفاده کنند.

با این حال ، یکی از رایج ترین فاکتور های این امتیاز دهی پیوندها هستند. به همین دلیل مهم است که از سایر نوشته ها و صفحات وبلاگ خود به محتوای خود پیوند دهید. شما باید این عادت را ایجاد کنید که هر زمان ممکن در پست های خود به بقیه صفحات پیوند دهید.

اگر چندین نویسنده دارید ، پس یک لیست چک قبل از انتشار بلاگ ایجاد کنید که در آن ملزم شوند حداقل 3 پست دیگر وبلاگ را به هر نوشته پیوند دهند.

این به شما کمک می کند که مدت زمانی را که کاربران در سایت شما صرف می کنند ، افزایش دهید  و در نتیجه نمره سئو نوشته ها و صفحات وبلاگ شما بهبود می یابد.

نظرات وردپرس را بهینه کنید

نظرات می توانند نشانه ای جدی از جذب کاربر در وب سایت شما باشند. کاربران فعال به معنای پیوندهای بیشتر به سایت شما ، ترافیک بیشتر و بهبود سئو هستند.

با این وجود ، باید مطمئن شوید که نظرات شما واقعی هستند و هرزنامه نیستند. هرزنامه ها نظراتی را با پیوندهای بد ارسال می كنند كه می تواند رتبه بندی جستجوی شما را تحت تأثیر قرار دهد و حتی خراب كند.

به همین دلیل به همه توصیه می کنیم که از Akismet استفاده کنند. این یکی از دو افزونه ای است که در هر سایت وردپرسی از پیش نصب شده است و به شما در مبارزه با هرزنامه نظر کمک می کند.

با این حال ، بسیاری از نظرات در مورد یک پست می تواند باعث کندتر شدن آن شود و این نیز بر رتبه بندی موتورهای جستجو شما تأثیر می گذارد.

باید وب سایت خود به گونه ای طراحی کنید که بتواند نظرهای سنگینی را که بر روی سرور شما قرار می گیرد ، مدیریت کند ، می توانید نظرات را به چند صفحه تقسیم کنید.

پست های کامل در مقابل خلاصه ها یا موارد خاص

وردپرس از تعدادی از صفحات مانند صفحه اصلی ، بایگانی دسته بندی ها ، بایگانی برچسب ها ، بایگانی تاریخ ، صفحات نویسنده و غیره به پست های شما پیوند می دهد.

به طور پیش فرض ، محتوای کامل مقاله را در تمام این صفحات نشان می دهد. این بر سئوی سایت شما تأثیر می گذارد ، زیرا موتورهای جستجو ممکن است محتوای تکراری را در نظر بگیرند.

مقالات کامل باعث می شود صفحات بایگانی شما کندتر شود. ساده ترین راه حل این کار نشان دادن خلاصه ها یا گزیده ای به جای مقالات کامل است. برای اینکار می توانید با رفتن به پیشخوان از قسمت تنظیمات در صفحه ی خواندن ((خلاصه)) را علامت برنید.

سرعت و امنیت

حتی اگر تمام نکات و بهترین شیوه های سئو وردپرس را دنبال کنید ، اگر سایت شما کند باشد یا هک شود ، رتبه بندی موتورهای جستجو شما تاثیر بزرگی خواهد داشت.

سرعت و عملکرد سایت خود را بهینه کنید

تحقیقات نشان می دهد که در عصر اینترنت ، میانگین توجه انسان از ماهی قرمز کوتاه تر است. کارشناسان معتقدند که کاربران ظرف چند ثانیه از بازدید یک وب سایت تصمیم می گیرند بمانند یا آن را ترک کنند.

این بدان معناست که شما به عنوان یک وب سایت فقط چند ثانیه فرصت دارید تا محتوای خود را ارائه دهید و کاربران را درگیر خود کنید.

شما نمی خواهید این زمان گرانبها را هدر دهید تا بازدیدکننده خود منتظر بارگذاری وب سایت شما باشد. موتورهای جستجوگر مانند Google اکنون به وب سایت هایی که سرعت بالاتری دارند رتبه ی بالا می دهند.

برای بهبود سرعت بارگذاری وب سایت خود می توانید، مقاله CDN چیست ؟ همه چیز درباره شبکه توزیع محتوا را از وب سایت ما مطالعه کنید.

بهینه سازی تصاویر

برای سئو تصاویر جذاب تر از متن هستند اما همچنین زمان بیشتری برای بارگذاری می کیرند. اگر به اندازه و کیفیت تصویر دقت نکنید ، می توانند وب سایت شما را کند کنند. باید مطمئن شوید که از تصاویر بهینه شده استفاده می کنید.

ترفند دیگری که می توانید برای بهینه سازی تصاویر خود برای موتورهای جستجو استفاده کنید ، استفاده از عنوان توصیفی و برچسب های alt است. این برچسب ها به موتورهای جستجو کمک می کند تا تصویر شما را بشناسند.

آنها همچنین به کاربران دارای اختلال بینایی کمک می کنند زیرا خوانندگان صفحه نمایش می توانند متن alt را برای آنها بخوانند. وردپرس به شما امکان می دهد تا هنگام بارگذاری یک تصویر ، برچسب های عنوان و alt را به راحتی اضافه کنید.

برای یادگیری روش های سئو تصاویر می توانید مقاله بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو(سئو) را از وب سایت ما بخوانید.

امنیت و ایمنی

هر هفته ، Google حدود 20،000 وب سایت را برای بدافزارها و حدود 50،000 را برای فیشینگ لیست می کند. اگر سایتی در لیست سیاه قرار بگیرد ، به هیچ وجه در نتایج جستجو نمایش داده نمی شود.

این بدان معنی است که امنیت وب سایت وردپرس شما برای دریافت رتبه های خوب بسیار مهم است. اگر نمی خواهید اگر سایت شما توسط یک هکر به خطر بیفتد ، همه تلاش های خود را امنیت آن انجام دهید.

از SSL / HTTPS استفاده کنید

SSL (Secure Sockets Layer) یک فناوری است که ارتباط بین مرورگر کاربر و سروری را که به آن متصل می شوند ، رمزگذاری می کند. این یک لایه امنیتی اضافی به سایت وردپرس شما اضافه می کند.

وب سایت های امن با SSL توسط یک علامت قفل در نوار آدرس مرورگر نشان داده می شوند. این باعث می شود وب سایت شما قابل اطمینان تر به نظر بیاید و این در صورت راه اندازی یک فروشگاه آنلاین با وردپرس و پردازش اطلاعات پرداخت حساس ، ضروری است.

امیدواریم این مقاله به شما در بهینه سازی وب سایت وردپرسی تان کمک کند. نکات مربوط به سئو وردپرس را پیاده سازی کرده تا طی چند ماه افزایش چشمگیر ترافیک وب سایت خود را مشاهده کنید.

حتما نظرات و سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php72/sess_beb3ddb0fd947c6fe50bdfb153ae32d6, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/lindoserver/blog.lindoserver.com/wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/class-fw-session.php on line 13

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /var/cpanel/php/sessions/ea-php72) in /home/lindoserver/blog.lindoserver.com/wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/class-fw-session.php on line 13

Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php72/sess_cca972fd6d7b8b87d119e137d0896640, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/lindoserver/blog.lindoserver.com/wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/class-fw-session.php on line 13

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /var/cpanel/php/sessions/ea-php72) in /home/lindoserver/blog.lindoserver.com/wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/class-fw-session.php on line 13

Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php72/sess_f7f2cbf0700d312011b2fe758014d223, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/lindoserver/blog.lindoserver.com/wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/class-fw-session.php on line 13

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /var/cpanel/php/sessions/ea-php72) in /home/lindoserver/blog.lindoserver.com/wp-content/plugins/unyson/framework/helpers/class-fw-session.php on line 13