مهارت های فنی محبوب برای یادگیری در سال 2020

 مهارت های فنی محبوب برای یادگیری در سال 2020

در این مقاله مهارت های فنی مورد نیاز مهندسی نرم افزار ، علوم داده و فناوری اطلاعات را برای موفقیت در دهه پیش رو معرفی کرده ایم.

این مهارت ها هم برای حرفه شما و هم برای ایجاد تیم های موفق در برنامه نویسی ، توسعه وب ، علوم داده و هوش مصنوعی ، محاسبات ابری و IT کاربردی و مفید است.

Python.1

پایتون

چگونه یک زبان برنامه نویسی به سریع ترین و در حال رشد ترین زبان محبوب سال 2020 تبدیل می شود؟

پایتون علاوه بر اینکه زبان انتخابی برای داده های علمی و برنامه های کاربردی هوش مصنوعی است ، به دلیل سادگی اش زبان بسیار خوبی برای یادگیری می باشد. برای شروع کار با پایتون نیاز به سال ها تجربه برنامه نویسی ندارید.

این زبان نسبت به سایر زبان ها کدهای کمتری دارد ، که باعث می شود خواندن آن بیشتر شبیه خواندن زبان انگلیسی باشد و مورد پذیرش برنامه نویسان در تمام سطوح قرار بگیرد.

یکی از بزرگترین مزایای پایتون تعداد کتابخانه های منبع بازی (open source) است که بر روی این زبان ساخته شده است. کتابخانه های Python مانند TensorFlow و PyTorch برای یادگیری ماشین یا PyGame برای توسعه بازی مجموعه ای از ماژول هایی هستند که یک توسعه دهنده می تواند از آنها برای دستورات مکرر به جای اتلاف وقت و بازنویسی کد های مشترک استفاده کند.

اینستاگرام از طریق پایتون توانست برنامه خود را برای خدمت به یک میلیارد کاربر جهانی توسعه دهد.

در مقاله پایتون در حال بلعیدن دنیا به بررسی کامل این زبان برنامه نویسی از ابتدای ایجاد آن توسط توسعه دهنده آن باری ورشو تا تکامل آن پرداخته ایم.

2. React.js

ری اکت

ری اکت که محبوب ترین فریمورک وب سال 2019 نام گرفته است ، یکی از کتابخانه های جاوا اسکریپت است که توسط فیس بوک برای ساخت عناصر وب سایت های تعاملی ایجاد شده است.
توسعه دهندگان ، React را به عنوان روشی ساده برای ساختن قطعات رابط کاربری یک صفحه وب ، مانند دکمه ها یا نوار جستجو انتخاب می کنند.
از آنجا که React از ابزاری ساخته شده است که به ساخت مؤلفه ها (component) کمک می کند ، صفحات ، سریع و کارآمد ارائه می شوند.
جامعه ای که فیس بوک برای کاربران React ایجاد کرد ، باعث محبوبیت آن شد. در نتیجه ، به دلیل محبوبیت و پراستفاده بودن آن ، React در لیست یکی از مهمترین مهارت های توسعه وب مورد نیاز برنامه نویسان و تیم های برنامه نویسی معرفی می شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این فریمورک جاوا اسکریپتی ، می توانید مقاله بهترین فریم ورک جاوا اسکریپت را از وب سایت ما بخوانید.

3. React Native

ری اکت نیتیو

پیش بینی می شود که دانلود اپلیکیشن های موبایل تا سال 2022 به 260 میلیون برسد. کاربران در طول روز از دستگاه های مختلفی استفاده می کنند که مسلماً موبایل و تبلت به دلیل اینکه میتوان آنها را همه جا همراه داشت ، نسبت به دسکتاپ بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند.
ارائه همان تجربه غنی و تعاملی دسکتاپ برای مخاطبان موبایل از هر زمان دیگری مهمتر است ، جایی که React Native وارد عمل می شود.
به عنوان یک کتابخانه جداگانه از React.js ، React Native مجموعه ای از مؤلفه های ویژه React است که به ابزارک (widget) های سیستم عامل های iOS و Android تبدیل (compile) شده است.

Angular.4

انگولار یکی از فریمورک های جاوا اسکریپت

Angular یکی دیگر از فریمورک های جاوا اسکریپت است. این فریمورک که توسط گوگل توسعه داده و نیز حفظ می شود، برای توسعه فرانت اند و مبتنی بر مرورگر است ؛ به این معنا که با وجود Angular ، مرورگر نسبت به زمانی که برای بارگیری مجدد صفحات HTML با سرور ارتباط برقرار می کنند ، سریع تر عمل می کنند. جامعه Angular ، در سال گذشته جدیدترین نسخه خود را با نام Angular 8 منتشر کرد.

به دلیل اینکه انگولار از تایپ اسکریپت استفاده می کند ، مولفه ها ، ماژول ها و نحو (syntax) آن کمی با جاوا اسکریپت متفاوت است که این موضوع یادگیری انگولار را سخت می کند. اما امکانات داخلی انگولار ، آن را به یک مهارت ارزشمند برای یادگیری تبدیل می کند که می توانید به کمک آن برنامه های کارآمدتری ایجاد کنید.

Machine learning.5

یادگیری ماشین

به عنوان زیر مجموعه ای از هوش مصنوعی ، یادگیری ماشین از الگوریتم ها برای یادگیری مجموعه داده های بزرگ استفاده می کند. تکنیک های یادگیری ماشین بهترین راه حل برای درک داده های بسیار پیچیده و غیرخطی است.
یادگیری ماشین ، با سایر رویکردهای تجزیه و تحلیل داده ها که برای به دست آوردن بینش ، به دستورالعمل های صریح برنامه ریزی شده نیاز دارند ، متفاوت است.
دانشمندان داده ، به احتمال زیاد برای طبقه بندی و پیش بینی داده های ناشناخته ، از یادگیری ماشین استفاده می کنند.
یک الگوریتم برای یادگیری از یک مجموعه داده پر شده از میلیون ها داده برنامه ریزی شده است و سپس وظیفه دارد بینش یا روندهایی را بر اساس الگوهای موجود در آن داده ها پیدا کند.

Docker.6

پلتفرم داکر با docker

Docker پلتفرمی است که نصب و اجرای نرم افزارهای جدید را بر روی رایانه آسان می کند.
به طور خاص ، پلت فرم Docker در ایجاد و اجرای کانتینرها فعالیت می کند. کانتینر چیست؟ کانتینر یک برنامه با مجموعه ای از منابع سخت افزاری جداگانه از جمله حافظه و فناوری شبکه است.
Docker به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا کانتینر را به وابستگی های خاص ، سیستم عامل ها و کتابخانه های مورد نیاز یک برنامه پیکربندی کنند.

این کانتینر ها پس از آن در دستگاههای محاسباتی قابل استفاده هستند. از دسکتاپ گرفته تا لپ تاپ تا یک سرور ابری لینوکس ، یک کانتینر اطمینان می دهد که تمام این دستگاه ها با همان تنظیمات اجرا شوند. این سازگاری به این صورت است که Docker برای فرایند توسعه نرم افزار DevOps به اهمیتی تبدیل شده است.

تیم ها می توانند به سرعت به یک محیط نرم افزاری استاندارد سوار شوند ، با همکاران خود در سراسر جهان با کد همکاری کنند و حتی با اجرای چندین کانتینر روی یک ماشین مجازی ، به جای استفاده از یک نرم افزار برای هر دستگاه ، در هزینه ها صرفه جویی کنند.

Django.7

فریم ورک وب جنگو

Django یکی دیگر از فریمورک های وب است که در فهرست 10 مهارت فنی محبوب سال 2020 قرار دارد. این فریمورک سطح بالا پایتون ، برای مبتدیان بسیار عالی است زیرا یادگیری آن بسیار آسان است. اگرچه اولین بار 12 سال پیش معرفی شد ، اما در سال 2019 با Django 2.2 بروز رسانی شده است.

فریمورک Django امکاناتی را ایجاد می کند که زیرساخت های وب سایت های مستقر در پایگاه داده (database) را ایجاد می کند. این شامل ایجاد فرم های تماس ، تأیید اعتبار کاربر ، بارگذاری پرونده ها و موارد دیگر می شود.

جنگو به شما اجازه می دهد تا در یک ماه چیزی بسازید که حداقل شش ماه طول می کشد. به عبارت دیگر ، جنگو به توسعه دهندگان كمك می كند تا وب سایتهای پیچیده را با کمترین کد بسازند.

دلیل دیگر برای برگزیدن جنگو ، این است که جنگو وب سایت ها را با نیازهای تجاری مقیاس می کند و ویژگی های امنیتی داخلی را ارائه می دهد.

CompTIA.8

مهارت فنی compTIA

در میان محبوب ترین گواهینامه های فناوری اطلاعات ، انجمن صنعت فناوری محاسبات (Computing Technology Industry Association)CompTIA هشتمین مهارت فنی محبوب است.

بیش از 9000 متخصص IT ، مدرس و دانشجو در ایالات متحده عضو CompTIA هستند. یک انجمن تجارت غیرانتفاعی است که به آموزش فناوری اطلاعات مشهور است.

از آنجا که آموزش سازمان خنثی است ، مهارتهایی که متخصصان IT می آموزند ، مختص یک ارائه دهنده مانند Microsoft یا Apple نیست. این انجمن 12 گواهینامه از اصول فناوری اطلاعات ، شبکه ، امنیت سایبری ، رایانش ابری و موارد دیگر را ارائه می دهد.

Amazon AWS.9

مهارت فنی AWS

در عصر تحول دیجیتال ، بودجه فناوری اطلاعات به ابزارهایی جهت تسریع در كارآیی فنی هدایت می شود كه شامل خدمات رایانش ابری مانند AWS آمازون است. پیش بینی می شود صنعت رایانش ابری نسبت به سایر سرویس های فناوری اطلاعاتتا سال  2022 ، 3 برابر رشد داشته باشد.

AWS با داشتن 47.8٪ سهم بازار در برابر رقبایی مانند Azure مایکروسافت یا Google Cloud ، مهارت AWS یک مهارت اساسی برای متخصصان فناوری اطلاعات و مهندسان نرم افزار است.

Deep learning.10

مهارت فنی یادگیری عمیق

گرچه تحقیقات deep leaening از دهه 1960 در حال انجام است ، در دهه گذشته محبوبیت آن افزایش پیدا کرده است زیرا سخت افزار رایانه به اندازه کافی قدرتمند و مقرون به صرفه شده است تا بتواند نیازهای پردازشی این تخصص از هوش مصنوعی را تأمین کند. هدف از یادگیری عمیق تقلید از سبک یادگیری پیچیده مغز انسان است.

دانشمندان با یادگیری عمیق با استفاده از ابزاری مانند TensorFlow و Python ، ساختارهای مغزی مصنوعی موسوم به شبکه های عصبی را برای شبیه سازی نورونهای بیولوژیکی مغز انسان ایجاد می کنند.
این شبکه های عصبی می توانند کارهای پیچیده تری نسبت به الگوریتم های یادگیری ماشین (machine learning) انجام دهند. شبکه های عصبی می توانند اشیاء موجود در تصاویر را شناسایی کنند ، مانند طبقه بندی دقیق عکس ها بر اساس اینکه کدام یک گربه یا سگ را به تصویر می کشد.

شبکه های طبقه بندی مانند این می توانند برای بهبود توانایی اتومبیل ها در شناسایی اشیاء موجود در جاده و تشخیص ماشین های دیگر و یا انسان استفاده شوند. از آنجا که هوش مصنوعی برای تغییر شکل مشاغل در سال 2020 و بعد از آن آماده است. یادگیری عمیق می تواند یکی از 10 مهارت های محبوب سال 2020 باشد.

جمع بندی

امیدواریم مقاله مهارت های فنی محبوب سال 2020 برای شما مفید بوه باشد.

شما یادگیری کدام یک از مهارت های لیست ما را ترجیح می دهید.

چه مهارت های دیگری برای موفقیت در دهه پیش رو وجود دارد که می تواند به لیست ما اضافه شود.

حتما نظرات و سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 

منبع : udemy.com

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *